2aylık kedi nezlesi ve göz iltihabı

annesinden yeni ayrılan ve gözü kipkirmizi iltihapli ve kapanmis bir kediyi veterinere goturdum. Antibiyotik tedavisi basladi 4. Igne oldu ve bugun burnu akip hapsiriyor devamli agzindan nefes aliyor. Veteriner tuzlu su ile cok tikaliysa mudahele etmemi söyledi. Gözünü sorduğumda benim icin önemli olan burnu tıkanmasin gozu onemli degil dedi. Ama bugun gozu gittikce kötüleşmeye basladi. Bende bir eczaneye danisip fotografini gosterip gozu icin antibiyotikli tobrased ve terramiycin goz kremi aldim. Bugun damlaya başladım 1 saat arayla 2ser damla damlattim. Terramycin i de damladan 1 saat sonra surucem. Antibiyotik igne vurulurken gözüne yaptigim damla ters bir etki yaratmaz umarim. Baska bir veterineri arayıp sordugumda gormeden birşey diyemem ama kör olabilir veterinerinize israrla gozu icin birseyler yapilmasi gerektigini soyleyin yada baska bir vete gidin dedi. Belki yapilan igne iyilestirir diye dusunuyordur dedi. Ama hic iyilesme yok aksine burnu akmaya ve hapsirmaya basladi . Birde gözü boyle olunca korkmaya basladim. Kaybetmek istemiyorum. Cayla islatip damlalarini damlatiyorun. Birde takviye verdi gunde 1cc yas mamasina imuneks suruptan katiyorum. Bunyesi guclenmesi icin. Istahi iyi gibi. Ama bugunki ignesinden sonra daha bi halsiz gibi . Yardimci veteriner igne yaptiktan sonra cok miyavladi ve veteriner ozur diledi kediden canini yaktigi icin. Yanlis giden birseyler varmidir diye dusunuyorum. Durumum kisitli . Yarin son ignesini olucak .

Meraklı tarafından 9 Haziran 2014 tarihinde soruldu Kedi.
Yorum Ekle
4 Cevap(lar)

terramisin clamidya için kullanılabilir. virüs için hayvanın enfeksiyonu yenmesi lazım. antiviral damlalarda var, veterinerinize sorabilirsiniz. herpes, clamidya ve birkaç etken daha işin içine girebiliyor üst solunum yollarını tutan hastalıklarda, inatçı olabilir. doğru tedavi ile ölümcül değildir.

Tecrübeli tarafından 19 Eylül 2018 tarihinde cevaplandı.
Yorum Ekle

1 sene kadar kullandik. Farkli markalar denedik bu sure icinde. Farkli markalar denememize ragmen gecmedigi icin sorunu kumda degil baska yerlerde aradik hep.

Tecrübeli tarafından 19 Eylül 2018 tarihinde cevaplandı.
Yorum Ekle

Yani demek istediginiz benim gözüne birsey kullanmamam mi gerekiyor. Ben böyle kalmasından korktugum icin veterinerde suan benum icin burnu önemli gözü degil diyince bende gözüne kullanmayi düşündüm cunku dayanamıyorum. Suan bagisiklik icin imuneks surup kullaniyorum biraz toparlasada burnu kapandi horulti gibi nefes almaya basladi agzindan . Ve gözü git gide kötüleşti. Ama veterinerimiz igne yapip tuzlu su yapin diyip gonderiyor

Uzman tarafından 19 Eylül 2018 tarihinde cevaplandı.
Yorum Ekle

Siz ne icin ne kullanmistiniz? Imuneks mi yoksa gozu icin terramiycn falan mi? Ben doktora danistigim halde gozune birsey demeyince tobrased damla ve teramicyn kullanmaya başladım. Ama akmasi durdu gözünün kizariklgi biraz azaldi gibi

Uzman tarafından 19 Eylül 2018 tarihinde cevaplandı.
Yorum Ekle

Cevabın

Bu cevabı göndererek kullanım koşulları ve gizlilik politikalarını kabul etmiş olursunuz.