Geçmeyen hapşırık acil

Cevaplandı

Sokakta baktigim kedimi goz akintisi ve burun tıkanikligiyla veterinere goturdum . Nezle olduğu ve 6 gunluk antibiyotik igne tedavisi yapildi. Veteriner vurdumduymazdi. Gozune damla vermedi aktigini ve kapandigini gordugu halde. Ben kendim tobrased ve terramicyn aldim. 2 gundur uyguluyorum ve sonuc aldim. Suanlik yemegine imunex katiyorum bir tek takviye bu ama c vitamini ve lysine almayi dusunuyorum. Imkanim bu ara cok kisitli ve bi sure idare etmem gerekecegi icin tekrar veterinere gotirme sansim yok. Acil bir durumda kullandim tum parayi. Hapsirigi akintili islaklik saciliyor. Veterinerde bunu onemsemedi ve tedaviyi kesti. Sırf yemek yiyor ve oynuyor dedigim icin bakmadi bile. Ama evde onu toparlicak veya hapsirigi kesicek bir tedavi yapmam mumkunmu. 2 aylik. Gozu icin kendim cabaliyorum toparlasin diye ama sulanma oluyor. Gecene kadar devam edicem . Ama hapsirik icin bir destek bilen biri var mi acaba. ?

Meraklı tarafından 9 Haziran 2014 tarihinde soruldu Kedi Sağlığı.
Yorum Ekle
2 Cevap(lar)

yapılması gereken doğru bir ab seçimi, interferon kullanılabilir. lizin kullanımı şüpheli bu tür kedilerde, iştahını azaltabilir. hayvan muayene edilmeli, ateşine bakılmalı, burun tıkanıklığı için deniz tuzu, sodyum bikarbonat, propolis, bitkisel gliserin ve su uygun oranlarda karıştırılıp lavaj yapılabilir. bu tür hastalarda forumlardan fazla bir şey beklemeyin aradığınızı bulamayabilirsiniz. muayene ve tedavi edilmesi gerekiyor hayvanın, aksi taktirde hastalığın uzaması normal. 

Tecrübeli tarafından 18 Eylül 2014 tarihinde cevaplandı.
Yorum Ekle

Şuan ciddi manada durumum sıkışık ve ücretsiz yapılabilecek çoğu hastane vb. Yerleri araştırdım ama yorumlar o kadar korkutucu ki. Emanet edebileceğim yerler asla değil. Evde kendim bi sure kendimi toparlayana kadar biraz bünyesini toparlamaya calisiyorum. Kac tane veterineri arasam gözleri para bürümüş. Muayene edilerek tedavi baslatabiliriz ve ücret su kadar diye not düşüyorlar. Insanlari anlayamiyorum. Bu kedinin haricinde bahçede bir tane daha yavru kedinin gözünde capaklanma başladığını gordum. Surekli mamalarina imuneks vererek ve temiz beslemeye çalışarak bünyelerini toparlamaya çalışıyorum. Sanirim anne tasiyiciydi. Nr yapicam bilmiyorum. Lysine diye bir takviye varmis sadece kedilere özel. Ondan alayim desem 135 tl den asagi asla bulamıyorum. En iyisi veteriner arayisima devam edecegim. Vicdanli birileri veya daha uyguna yapabilecek birileri mutlaka olacaktir

Tecrübeli tarafından 19 Eylül 2018 tarihinde cevaplandı.
Yorum Ekle

Cevabın

Bu cevabı göndererek kullanım koşulları ve gizlilik politikalarını kabul etmiş olursunuz.